Yeni kimlik kartının ücretleri belli oldu.Başvurular 1 Ocakta başlayacak.Hatay Valiliği yeni kimlik kartları için başvuruların 1 Ocak’ta başlayacağını açıkladı.
Yeni kimlik dönemi başlıyor. Yeni kimlik için başvuruların, 1 Ocak’tan itibaren başlayacağı açıklandı. Yeni kimliklerin ücreti 15 TL olarak açıklandı. Başvuruların; ”Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün” internet sitesi ya da ”Alo 199” hattından alınacağı bilgisi verildi.

Yeni kimlik kartı başvuruları için biyometrik fotoğraf ve 15 liralık kart ücreti gerektiği ifade edilen açıklamada şunlar yer aldı: “Kimlik kartı başvurusu ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 01/01/2017 tarihinden itibaren yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi (Alo 199) aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılacaktır.

BU BELGELERLE BAŞVURABİLİRSİNİZ

Kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğrafla yapılır. Kimlik Kartlarının değişim işlemi esnasında vatandaşlardan 15 TL yeni kart ücreti talep edilecektir.