Tekirdağ Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel, Tekirdağ Şehir Hastanesinin inşaatına başlandığı müjdesini verdi. İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir ile beraber inşaat sahasını gezen Yel, müteahhit firma yetkililerinden Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili bilgi aldı.

Mustafa Yel, “Tekirdağlı hemşehrilerimizin özlemle bekledikleri Şehir Hastanemizin inşaatı başladı. 2019 Yılı sonunda bitmesi planlanan hastanemizin Tekirdağlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Hastane 2019 yılı sonunda faaliyete geçecek

Yel, Sağlık Bakanlığının kamu özel ortaklığı modeli ile Türkiye’nin birçok şehrinde gerçekleştirdiği tam teşekküllü hastanelerden birisi olacak olan Tekirdağ Şehir Hastanesi, 480 yataklık kapasitesi ile bölgenin en büyük hastaneleri arasında yer alacağını ifade etti.

Tekirdağ Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Yel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplam 171 bin 609 metrekare inşaat alanına sahip olacak Tekirdağ Şehir Hastanemiz inşallah faaliyete geçtiğinde 128 adet poliklinik,16 adet ameliyathane, 50 bin metrekare kapalı otopark alanı, bin 660 araçlık otopark kapasitesine sahip olacaktır. Sağlık Bakanlığı şartnamelerine uygun olarak en yeni teknoloji ve ekipmanlar ile donatılacak olan Şehir Hastanemiz güçlü altyapının yanı sıra dijital teknolojilerle de desteklenecek, Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü şekilde “akıllı hastane” formatında hizmet sunacaktır. Şehir Hastanemiz 2019 yılı sonunda faaliyete geçtiği zaman sahip olacağı konfor ve hizmet kalitesi ile de farklılık oluşturacak, aynı zamanda yaratacağı istihdam imkanı ile ilimizin kalkınmasına da destek sunacaktır.”